גינות קרקע

אופיר שטלצר, מומחה בתחום הגינון והבנייה הירוקה מספק את שירותיו בתחום תכנון והקמת גינות קרקע לקבלנים, אדריכלים, מעצבי פנים, יזמים ולקוחות פרטיים. אופיר מקפיד על תכנון והקמת על פי עקרונות הקיימות ותוך דגש על יישום שיטות ירוקות, שימוש בחומרים אורגנים ומדגים מומחיות גם בכל הקשור אל גינות על מצע מנותק על גגות מבנים וקירות בניינים.
תפיסת העולם של אופיר שטלצר היא שהאדם הוא המרכז וככזה המטרה העיקרית שלו היא ליצור סביבה בריאה עבורו ועבור יקיריו לאורך שנים. אופיר, בעל ניסיון רב שנים בפיתוח, תכנון והקמת גינות, בסינרגיה עם צורכי לקוחותיו ותנאי הסביבה, מתחייב לנקוט בשיטות ביו אורגניות ולהוליד את אותה תוצאה רצויה של גינת קרקע המתאימה לאופי לקוחותיו ותנאי הסביבה שלהם.

גינת קרקע – מהי?

גינת קרקע היא אותה גינה בה הצמחים ישתלו באדמה, דבר שיוביל לכך שבית השורשים של כל אחד מהצמחים לא יהיה מוגבל. היתרונות של גינות קרקע וזאת מלבד העיצוב היפהפה שלהן וססגוניות החיים המאפיינת אותן הם התרומה הרבה שלהן לאיכות הסביבה. דבר זה יבוא לידי ביטוי בעזרה בהפחתת זיהום האוויר, החום העירוני, ייצוב האקלים, השבת מי הגשמים לקרקע ולמי התהום ויצירת בית גידול שמושך אליו פרפרים וציפורים.
אחת ההתמחויות של אופיר שטלצר היא יצירת גינה אקולוגית. גינה בה הדגש הינו על על שימוש בחומרים שאינם רעילים ולא פוגעים באדם ובסביבה. בחירת החומרים והצמחים תמיד תהיה בהתאמה מלאה לתנאי הסביבה כאשר המטרה העיקרית היא יצירת מקום בריא לאדם ולחי תוך חסכון בהוצאות אחזקה.

תכנון הקמת גינות קרקע

חלק בלתי נפרד מתהליך תכנון והקמת גינות קרקע יבוא לידי ביטוי ביישום שיטות ושימוש בחומרים אקולוגיים כאשר המטרה היא שמירה על איכות הסביבה לאורך שנים. אופיר שטלצר הינו חבר במועצה הישראלית לבניה ירוקה ומחוייב לשמירה על הסביבה, סחר הגון ועמידה בתקני חדשנות ומצויינות.
כיוון שהגינה היא חלק בלתי נפרד מאותו מרחב המוגדר כבית, ההמלצה היא לתכנן אותה עוד בשלבי תכנון הבית. התכנון תמיד יכלול את הגדרת הצרכים של הלקוח תוך שמירה על שפה אדריכלית אחידה, התחשבות באילוצי השטח ויכלול את כל ההיבטים שמשפיעים על הנראות האסתטית של הגינה, התחזוקה שלה, יכולת השימוש בתשתיות השונות

גינות קרקע – עיצוב מודרני אל מול עיצוב טבעי

כל תרבות מאגדת שיטות וסגנונות עיצוביים התואמים את אורח החיים של אותה תרבות. בישראל רוב שיטחי הגינון הפרטיים הינם של עשרות ומאות מ"ר בלבד ושני הסגנונות הבולטים הם הסגנון הטבעי והסגנון הסולידי שמרני.
הסגנון הטבעי יכול להיות סגנון פרובנסי רומנטיקני או סגנון ים תיכוני אורגני ישראלי. הסגנון הטבעי יכלול גינה בה יהיו יש שפע של צמחים שיגדלו לגודל מקסימאלי וישלבו טקסטורות ססגוניות ותנועתיות מרשימה לאורך כל השנה, כאשר המטרה תהיה יצירת הרמוניה ורכות שישתלבו באופן סינרגטי עם שאר החלקים במרחב החיצוני של הגן ויצירת שלמות ורוגע. בנוסף, ניתן לשלב במרחב החיצוני גם בריכות נוי, איזורי ישיבה מזמינים ותאורה מתאימה.
דוגמאות לסגנון הסולידי מודרני שמרני הם סגנונות הגינון היפני והאנגלי. בסגנונות היפני הצורה החיצונית של הצמחים והעצים גזום ומוקפד, יש הקפדה רבה על בכל הקשור אל המבנה הגיאומטרי והצבת הצמחים והעצים וכן הקפדה על יחסי המידה בין הרכיבים השונים. מאפייני סגנון זה הם מראה טבעי וקווים נקיים והמטרה היא יצירת גינה שתקרין שלווה ושליטה.
תפיסת עולמו של אופיר שטלצר היא תפיסה הוליסטית בה מרחב הבית הוא מכלול של חלקים, החלק החיצוני והחלק הפנימי. תפיסת עולם זו תמיד משפיע על התכנון והקמת גינות הקרקע, יצירות המופת עליהן אופיר חתום. מעוניינים בגינת קרקע מרשימה? השאירו את הפרטים שלכם ואופיר שטלצר יחזור אליכם בהקדם.

אופיר שטלצר

פיתוח נוף | תכנון ויישום ביופיליה

גלילה לראש העמוד
Open chat
דילוג לתוכן