גינון ובניה ירוקה

גינון ובניה ירוקה

אהבת האדמה והטבע משכו אות אופיר שטלצר למקצוע הגינון. הרצון לחדש, ליצור, לשמור על איכות הסביבה, לנצל את המשאבים הטבעיים ולהוליד את אותה תוצאה אסתטית מעוררת פליאה של גינה ירוקה אקולוגית ומעוררת השתאות הובילו אותו לרכוש את הידע ולהפוך למומחה בתחום גינון ובנייה ירוקה תוך שהוא מספק את שירותיו בתחום לאדריכלים, מעצבי פנים,יזמים,קבלנים, ולקוחות פרטיים.

המגמה הירוקה והגינון

נכון לשנת 2017, המגמה הירוקה מהווה חלק בלתי נפרד גם מעולם הגינון. כאן, המטרות באות לידי ביטוי ביצירת סביבה בריאה לאדם ולחי, העלאת איכות החיים, ניצול נכון של משאבים טבעיים ותנאי הסביבה .שימוש בשיטות וחומרים ידידותיים ובטוחים לסביבה, קרי, שיטות וחומרים שאינם מערבים שימוש בכימיקלים,ובעלי חתימה אקולוגית נמוכה .
ניתן דגש רב על שימוש בצמחייה מקומית (חסכונית בצריכת מים עמידה יותר למזיקים, וללא זנים פולשים), שימוש בצמחים חסונים, המותאמים לתנאי הסביבה, שימוש במערכת השקיה המתקדמות ביותר, שילוב מערכות מים אפורים אשר מאפשרת מחזור וחיסכון של מים. שימור הקרקע על ידי שימוש בחומרים אורגניים למטרת דישון וחיפוי ויצירת קרקע פורייה המניבה תוצאה נפלאה של גינה בריאה שנראית נפלא וחסכנית בהוצאות החזקה.

גינון ירוק – בחירה מוקפדת חובה!

הרצון בהתאמת גינות אורבניות לתקן בניה ירוקה, אפשרויות וחומרים חדשים בתחום הגינון והבניה, וההבנה ביתרונות של שילוב זה, מובילות לצורך במומחה בעל ידע נרחב וניסיון הן בגינון והן בשיטות וחומרים מעולם הבניה ירוקה. האמירה העיצובית, שיפור באיכות האוויר והאקוסטיקה , ומגוון האפשרויות האין סופי מחייבים שילוב של ידע, חדשנות ויצירתיות. אופיר שטלצר הינו מומחה בתחום ומלווה בניה ירוקה שהוסמך במכון התקנים. הוא בעל ניסיון בשיתופי פעולה עם אדריכלים ,מעצבי פנים, קבלנים ,יזמים, ומפקחי בניה. בשיתופי פעולה אלו ניתן דגש מיוחד לביצוע מושלם תוך עמידה קפדנית ביעדים ובלו"ז .

שירותי הגינון הירוק

גינות קרקע – בגינות אלו הצמחים ישתלו בקרקע ולכן בית השורשים אינו מוגבל. היתרונות של גינות אורבניות אלו ותרומתן לבנייה הירוקה ואיכות הסביבה יבואו לידי ביטוי שהגינות מסייעות להשבתם של מי הגשמים לעומק ולמי התהום, הן תורמות במידה רבה להפחתת זיהום האוויר, הפחתת אי החום העירוני, ייצוב ויצירת מיקרו אקלים סביב המבנה ויוצרות בית גידול שמושך אליו פרפרים וציפורי שיר.
קירות ירוקים – שיטת גינון וורטיקלית (על הקירות). היתרונות של שיטה זו באים לידי ביטוי בכך שניתן לגדל צמחים בכל מקום ובכל התנאים. הקיר הירוק מסייע בשיפור הבידוד של המבנה, עוזר בהפחתת אי החום העירוני, מטהר את האוויר ומפחית את זיהום האוויר, ניתן לגדל על הקיר ירקות ותבלינים והוא תורם באופן משמעותי לאסתטיקה. שיטת גידול זאת מיישמת עקרונות משיטות גידול כמו למשל ההידרופוניקה והאירופוניקה שמזכירים בתי גידול המצויים ב יערות הגשם .
גינות אקולוגיות – בתכנון והקמת גינה אקולוגית ניתן דגש רב על שימוש בשיטות וחומרים אורגניים לא רעילים שאינם פוגעים באדם ובסביבה. החומרים והצמחים יבחרו ע"פ התאמתם לתנאי הסביבה. תכנון הנוף יבקש ליצור ולהשפיע על תנאי הסביבה,ובכך ליצור מקום בריא ומזמין לאדם ולחי. ניתן דגש לחסכון בהוצאות האחזקה (מים,חומרי דישון והדברה,עבודה). ניתן לעצב גינות אקולוגיות בסגנונות שונים ולהתאים לטעם הלקוח.

אופיר שטלצר

פיתוח נוף | תכנון ויישום ביופיליה

גלילה לראש העמוד
Open chat
דילוג לתוכן